Dziś bloga widziało

Rozwinięcie tematu shipów

 Witacie w kolejnym poście o shipach! W poprzednim trochę wrzuciłam was na głęboką wodę, bo shipowanie od zera bywa… no, trudne 😄 Dlatego d...

poniedziałek, 22 czerwca 2026

Rozwinięcie tematu shipów

 Witacie w kolejnym poście o shipach! W poprzednim trochę wrzuciłam was na głęboką wodę, bo shipowanie od zera bywa… no, trudne 😄 Dlatego dziś mam coś prostszego i bardziej konkretnego.


W moim starym, wysłużonym zeszycie autorskim rozpisałam sobie kilka potencjalnych par. Prosto: imię + imię + krótki opis postaci.


Ale uczciwie — zostawiam też kilka wolnych miejsc. Jeśli ktoś ma ochotę puścić wodze wyobraźni i dorzucić własne kombinacje, droga wolna 💛


No to lecimy. Na początek Ludwik Karol, przez rodzinę zwany Lulkiem. Słuchajcie, fabuły wam jeszcze nie wrzucę ale zdradzę wam spojler- młody ma problemy sercowe przez...nadmiar fajnych dziewczyn. ;) 

Wujkowi Ludwikowi zwierzał się z tego, że ma na oku- słuchajcie, werble- aż dziewięć kandydatek!


I teraz słuchajcie- zabawa prosta. Jeśli spodoba wam się dany potencjalny ship- po prostu zostawcie przy nim komentarz. Jakikolwiek, od argumentacji czemu akurat ta para według was może wyjść po nawet najprostsze serduszko.



No to lecimy.


1. Lulek+Daisy Kikkert. 


Daisy wydawałoby się jest totalnym przeciwieństwem Lulka. Bardziej poważna, bardziej pragmatyczna, bardziej...życiowa. Jest jednak też wrażliwą duszą- lubi piosenki, wiersze i legendy ze swej rodzinnej Brabancji. Poza tym jeśli Ludwikowi udało się ją rozśmieszyć już pierwszego i drugiego dnia znajomości- będzie umiała żyć w ich radosnym chaosie. ;) 



2. Lulek+Berenice



czyli „znamy się od zawsze, więc to się liczy jako randka czy nie?” vibe

dwór, etykieta, wszystko ładnie… aż ktoś coś powie nie tak i już nie jest ładnie 😌



3. Lulek+Rebecca



„ja z dworu” vs „ja z prowincji, ale nie dam się zaszufladkować”

trochę docierania się, trochę patrzenia na siebie jak: „serio TY tak robisz?” 👀


4. Lulek+Elodie



on cały dwór, ona: „a po co to wszystko?”

100% szans na chaos, 0% szans na nudę

ktoś tu na pewno mówi za głośno przy stole 😭


5. Lulek+ Emmeline
nie wiem kim ona jest, ale czuję że:

albo „spokojna cisza i dziwna chemia”

albo „ona go ustawia w 3 minuty” 😐



6.Lulek+Marcelle



tu się coś będzie działo, tylko jeszcze nie wiadomo co

kłótnie? flirt? jedno i drugie jednocześnie? TAK ✔️


7.Lulek+Gwenaelle



brzmi jak ktoś, przy kim człowiek nagle zaczyna pisać poezję i nie wie czemu

trochę „o nie, to się robi poważne” 😳


8. Lulek+ Alienor



to jest ten typ, gdzie wszyscy już czują dramat, zanim oni się w ogóle odezwą

„ona ma lore” energy 📜


9. Lulek + Edith


„nie lubię cię” → „ok ale czemu my gadamy codziennie”

klasyczne zaprzeczanie rzeczywistości 😤



Kolejny ogień- Stella. Córka księcia Orleanu, więc nie byle partia. Kandydatów też dziesięciu i, słuchajcie, trzy wolne wakaty dla waszej wyobraźni! ;)


1. Stella+ Laurent


„ładny, uprzejmy, wszystko robi dobrze” czyli podejrzane, bo czemu on nigdy nie mówi głupot?🤨


2. Stella+ Ichiro



apteka vs dwór

on zna rzeczy, których dwór udaje, że nie istnieją

ona: „czy ty właśnie wyleczyłeś mój problem w 30 sekund??” 😳



3. Stella+ Jean-Charles



podwójne imię = podwójna dawka powagi

albo bardzo grzeczny… albo absolutnie nie do życia, nie ma środka 😐


4. Stella+ Matteo



ten, który zawsze wygląda jakby właśnie coś knuł

ona nie wie co, ale już nie ufa 👀


5. Stella+Vincent



„ja tylko stoję w kącie i obserwuję”

i nagle wszyscy: czemu oni razem wyglądają jak problem fabularny? 😭


6. Stella+Maximilien


brzmi jak ktoś, kto ma własną politykę, nawet jak nie trzeba

ona: „czy ty zawsze musisz mieć plan?”

on: „tak.” 💀


7. Stella+Olivier


„NIE TO NIE TEN OLIVIER” (on żyje w cieniu historycznego cringe’u)

czyli: chłopak, który nic nie zrobił, a już ma trudniej 😔


8. Stella+Henryk


klasyk

albo rycerz, albo chaos w zbroi, nie ma trzeciej opcji ⚔️


9.Stella + Horacy


brzmi jak ktoś, kto zaraz zacznie cytować rzeczy, o które nikt nie pytał

ona: „czy ty możesz mówić normalnie?”

on: „to jest normalnie.” 😐


10.Stella + Alessandro


„italian energy wjechało na dwór”

dużo gestów, dużo emocji, zero ciszy 🤌


+ 3 WAKATY

czyli:

„wrzuć tu kogoś i zobaczymy czy przeżyje relację ze Stellą” 😌💛


Kolejny ogień — Agnes

środkowa córka, wizualnie najbardziej „tatuś edition” 😌

charakter? nikt nie wie, nawet ona sama (urodzona w Prima Aprilis, więc to ma sens 💀)

czyli: 10 kandydatów + 4 wakaty, powodzenia wszystkim zainteresowanym


1. Agnes + Sylvestre

brzmi jak ktoś, kto mówi „wszystko jest pod kontrolą”

i dokładnie w tym momencie nic nie jest pod kontrolą 😐


2. Agnes + Ernest

„poważny człowiek z poważnym imieniem”

czyli na pewno ma plan… tylko nikt go nie chce poznać 👀


3. Agnes + Teodor

trochę klasyk, trochę „ja wiem lepiej”

ona już się kłóci z nim w głowie, zanim on coś powie 😭


4. Agnes + Baptiste

brzmi jak ktoś, kto powinien być spokojny

ale NIE JEST i to jest problem fabularny ⚠️


5. Agnes + Oswald

100% „dziwny, ale wciąga” energy

ludzie nie wiedzą czemu, ale to działa 🤨


6. Agnes + David

„miły chłopak z sąsiedztwa”

czyli podejrzanie normalny jak na ten świat 😌


7. Agnes + Adrien


siostra bliźniaczka Alexia w tle = chaos rodzinny bonus unlocked

Agnes patrzy i myśli: „dlaczego to się dzieje wszędzie wokół mnie?” 😭

8. Agnes + Jakub

czyli „czy ty naprawdę musiałeś mieć TO imię?” moment

on już przegrał zanim wszedł na scenę 💀


9. Agnes + Ercole

brzmi jak ktoś, kto mówi mało

ale jak już coś powie, to wszyscy milkną 👀


10. Agnes + Ippolito

„ładne imię, niepokojąco dużo liter” energy

czyli elegancko, ale coś tu nie gra 😌



+ 4 WAKATY

czyli oficjalnie:

„Agnes jeszcze nie zdecydowała, a świat nie jest gotowy na jej wybory” 💛



I na koniec — Gloria

najmłodsza, czyli jeszcze „wszystko przede mną, ale już mam swoją energię” 😌💛

oficjalnie: 2 kandydatów + aż 9 WAKATÓW (czyli: proszę się zgłaszać, fabularny casting trwa 💀)


1. Gloria + Denis

imię po patronie Paryża, czyli już startuje z „duchowym błogosławieństwem”

brzmi poważnie… ale nikt nie wie, czy on taki jest naprawdę 🤨


2. Gloria + Franciszek

NIE TEN KUZYN.

powtarzam: NIE TEN KUZYN 😭

czyli od razu mamy relację, która będzie wymagała doprecyzowania w każdej rozmowie 💀


+ 9 WAKATÓW

czyli oficjalnie:

„Gloria jeszcze nie wie, ale życie zaraz jej coś zaproponuje i to niekoniecznie z listy” 😌✨

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Powered By Blogger

blog o tytule "Na wózku inwalidzkim przez świat po raz 2" czyli życie i świat oczami osoby niepełnosprawnej,czyli moimi

Szukaj na tym blogu

Lubię

  • Bruno Pelletier
  • Daniel Lavoie
  • Francja
  • Garou
  • Helene Segara
  • Julie Zenatti
  • Kanada
  • Katedra Marii Panny w Paryżu
  • Luck Mervil
  • Montreal
  • Musical "Notre Dame De Paris"
  • muzyka
  • Muzyka Francuska
  • Paryż
  • Patrick Fiori
  • podróże